Kloboucká Lesní: koncept / fotografie / supervize / výstava

Všechno to začalo v květnu 2016. Oslovila nás lesnická firma s požadavkem na novou vizuální prezentaci. Firma potřebovala nový web. V červnu jsme navrhli koncept, podle kterého by se daly vytvořit nové fotografie, grafická identita, webová prezentace a textový obsah. Složili a vedli jsme hvězdný team kreativních profesionálů a Kloboucká Lesní se za rok oblékla do nového kabátku. V průběhu jednoho roku jsme fotografovali všechny oblasti spojené s lesním hospodářstvím, pochopili a popsali cestu dřeva od "semínka po desku".
Stáli jsme u zrození nového loga i celé, v oboru naprosto jedinečné, grafické identity (Lenka Mičolová).
Byli jsme u vzniku neotřelé webové prezentace (Creative Nights), naplněné správným obsahem (Obsahová agentura).
V lednu 2017 jsme začali koketovat se smělou myšlenkou představit celý projekt formou výstavy. Za velké podpory Mjölk architektů, Kloboucké lesní a Národního zemědělského muzea vznikla na 700 metrech čtverečních výstava Dělat les, která ukazuje obecnou problematiku hospodářství lesa. Dělat les propojilo sdělení odborníků z oblasti lesního hospodářství s dobrou architekturou a fotografií. Expozice otevírá téma hospodaření v lese odborné i laické veřejnosti.

Projekt "Kloboucká lesní" je náš malý uměleckoprůmyslový manifest, který jsme napsali spolu s dalšími lidmi. Patří jim od nás obrovský dík!

Děkujeme Vám!
Lenka Mičolová (grafická identita), Creative Nights: Matouš Barnát a Marek Suchánek (web design a web), Obsahová agentura: Martin Brablec a Jana Štukhejlová (copywriting a vytržení trnu z paty), Mjölk architekti: Honza Vondrák, Honza Mach, Lukáš Holub (architektura výstavy a všeobecná záchrana v procesu i při stavbě), Vendula Tůmová (texty k výstavě, kurátorství a organizace), Národní zemědělské muzeum: Linda Dolečková, Jiří Houdek (poskytnutí prostoru), Jan Pomykač (kresby v konceptu a dlouhé konzultace tématu), Jan Krejčí (postprodukce), Adam Kencki, Lucia Sekerková, Lucia Kuklišová a Michal Buráň (skvělí asistenti, pomocníci, řidič traktoru).

A samozřejmě!

Kloboucká lesní: Vojta Dorňák, Luděk Szórád (skvělá spolupráce, trpělivost, upřímný a nadpozemský přístup k tématu), Radek Ovesný (univerzální řešení problémů), p. Černín (realizace výstavy), p. Pechanec (doprava), Pavel, Alois, Petr, Josef, Michal, Vasil, Kolja (instalační četa).